blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › Celostátní přehlídka filmové tvorby České vize - Mladé vize › Propozice

fotoNázevCelostátní přehlídka filmové tvorby České vize - Mladé vize
Rok konání2021
Ročník68.
Termín konání17.06.2021 - 20.06.2021
Uzávěrka05.05.2021
AnotaceSoutěž
Místo konáníMalá scéna a Kulturní dům Ústí n/O
OkresÚstí nad Orlicí
StátČeská republika
Webhttp://www.ceskevize.cz

Propozice   Program  Filmy  Výsledky  

Propozice
Mladé vize jsou uměleckou rezidencí. Autoři a tvůrčí týmy se na ni hlásí se svými filmy, ale v průběhu rezidence je kladen důraz také na sérii dílen a seminářů napomáhajících vývoji dalších filmových projektů. Maximální délka přihlášených snímků je 30 minut.

Přihlášení projektů

Open Call: do 30. března 2021 bude vyhlášena výzva pro přihlašování projektů do umělecké rezidence. Každý autor či tvůrčí tandem bude muset zaslat referenční (realizovaný) filmový projekt a námět na projekt připravovaný. Z přihlášených projektů vyberou účastníky dramaturgové Českých vizí.
Přímá nominace Českých vizí: dalším okruhem účastníků budou filmaři, kteří své filmy přihlásili do jedné ze šesti postupových přehlídek Českých vizí. Dramaturgové Celostátní přehlídky mohou adresně oslovit vybrané autory s nabídkou účasti na umělecké rezidenci. Svou pozornost přitom budou soustředit zejména na začínající autory a tvůrce studentských filmů.

Kategorie

Sekce Mladé vize je rozdělena do následujících kategorií:
  • hrané filmy
  • dokumentární filmy
  • experimentální filmy
Organizace a průběh - rezidence

Autoři vybraných filmů se zúčastní rezidence v Ústí nad Orlicí, která bude věnována workshopům, filmovým dílnám a debatám. Za každý film se mohou účastnit dva zástupci, účast alespoň jednoho zástupce je povinná. Autoři dostanou kromě zpětné vazby ke svým snímkům možnost rozvíjet v průběhu rezidence nové filmové látky na úrovni námětů, literárních scénářů či storyboardů. K tomu jim bude poskytnut dramaturgický dohled zkušených filmových profesionálů.

Autoři se budou moci přihlašovat prostřednictvím formuláře na stránkách www.ceskevize.cz v sekci Mladé vize - po zveřejnění Open Call. Autor vyplní všechny povinné údaje a zároveň přiloží odkaz na stažení filmu (doporučujeme používat úschovnu nebo jiné portály s delší dobou platnosti odkazu ke stažení) a námět k připravovanému projektu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank