blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Soutěže › Cinema Open

fotoNázevCinema Open
Rok konání2019
Ročník10.
Termín konání29.11.2019 - 30.11.2019
Uzávěrka16.09.2019
AnotaceFestival
Místo konáníBio Central, Hradec Králové
OkresHradec Králové
StátČeská republika
Webhttp://www.cinemaopen.cz

Propozice   Program  Filmy  Výsledky  

Anotace
V České republice se dlouhou dobu formuje hnutí filmových tvůrců, které přerůstá svými ambicemi veškerou dosud definovanou neprofesionální tvorbu. Je to proud zajímavé autorské tvorby, pozoruhodných režijních i hereckých výkonů a producentské vynalézavosti. Je to taková „šedá zóna“ české kinematografie, bez jména a popularity.

Výsledná filmová díla, která se často vyrovnají svým profesionálním vzorům, jsou často případy s rozsudkem malého diváckého zájmu, neochoty podpory masmédií, distributorů a provozovatelů veřejného vysílání, většinou končící nemožnosti představení širšímu publiku. Dochází tak pouze k jejich alternativnímu uvedení. Přitom s nástupem digitální techniky v ekvivalentu profesionální kinematografie, dostupnými prameny filmové erudovanosti a bortícími se komerčními mechanismy filmového průmyslu otevírá nové možnosti novým filmovým tvůrcům, kteří nepodřizují své umělecké vyznání ukazatelům trhu a podmínkám producentů.

A právě z těchto důvodů, na pomoc tomuto druhu filmu, vzniká iniciativa za český nezávislý film, který by se mohl stát v budoucnu středoproudem, takovou druhou ligou profesionální kinematografie. Cílem iniciativy je formování nezávislého filmu, jeho osvěta a popularizace. Vrcholem tohoto snažení je každoročně festival nezávislé filmové tvorby, jehož 10. ročník s názvem Cinema Open se uskuteční 29.- 30. listopadu 2019 v Hradci Králové.

Festival se zaměřuje hlavně na hraný nezávislý film libovolné stopáže. Studentské filmy (jejichž držitelem práv je škola), dokumenty či animované filmy festival uvádí jen v rámci doprovodného programu. Přijaté filmy budou soutěžit o cenu nezávislého filmu Vortex 2019. Soutěž nepřijímá amatérské filmy. Kritéria nezávislého filmu jsou v souladu s koncepcí, kterou najdete na www.unitedfilm.cz.

Registrace snímků na festival na www.cinemaopen.cz

foto
Kontaktní adresa
Cinema Open
Impuls Hradec Králové
Tomkova 139
500 03  Hradec Králové

Kontakty
Produkce festivalu 773133744 video@impulshk.cz

Akceptovaná média a technické požadavky
Film 35mm   MKV   MOV   MPEG-4   MPEG-2   přes FTP   Přes datové uložiště   Blu-ray Disc  

Porota
PředsedaLukáš Koláček
Jaroslav Šika
Ondřej Krejcar
Tomáš Burian
Radek Hochman
Vítek Formánek
Eva Csöellová
Antonín Šimek
Jaroslav Červinka
Tomáš Hradec
Igor Petrík
Daniel Zezula
Martin Škrobák
David Balda
Pavel Pljuskov


Komentáře k soutěži: Cinema Open
rok konání: 2019

K této soutěži nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank