CINEAMA 2013
21. ročník celoštátnej postupovej súťaže amatérskej filmovej tvorby
7. – 9. júna 2013 - Filmová a televízna fakulta VŠMU Bratislava
Kategória A, autori do 16 rokov
Animovaný
1. miesto: Otvorený list - Kolektív autorov pri CVČ Domino, Košice
2. miesto: Obyčajné a neobyčajné príbehy - Detský kolektív autorov ZUŠ Bardejov
2. miesto: Osud nepochopeného diela - Michal Šereš, Rimavská Sobota
3. miesto: Dedko smoliar - Samuel Procházka, Marek Hanispal, Košice
3. miesto: Chalúpka - Hugo Klein, ZUŠ Ľ. Rajtera, Bratislava
Čestné uznanie: Internetové dobrodružství - Ema Klučovská, ZAADM Bratislava
Čestné uznanie: Šťastný koniec? - Alexandra Pančíková, ZUŠ Ľ. Rajtera, Bratislava
Kategória A, autori do 16 rokov
Hraný
1. miesto: Smoliar Tomáš - Tomáš Čorej, ZUŠ DAMA Prešov
2. miesto: Robo a Aďa - Kolektív reedukačného centra Čerenčany
3. miesto: Modrá droga - Alena Považanová, Ria Stančíková, Michaela Pulišová, Vyhne
Kategória B, autori od 16 do 19 rokov
Animovaný
1. miesto: Magnifax - Tvorivá skupina Zemiaky v ŠUVKE, Košice
Čestné uznanie: Ham - Marta Mészárosová, ZUŠ Podjavorinskej, Bratislava
Čestné uznanie: Dead Space - Miroslav Jánošík , Košice
Kategória B, autori od 16 do 19 rokov
Hraný
1. miesto: Different - Dominik György, Veľký Krtíš
2. miesto: Spomienky - Marión Mantičová, Košice
3. miesto: Pracovný pohovor - Dominik Bari, Košice
Kategória B, autori od 16 do 19 rokov
Dokument
1. miesto: Pod Paradajsom - Denisa Gluzeková, Vyhne
2. miesto: Ostrá krása - Soňa Gallová, Veľký Krtíš
Kategória C, autori do 25 rokov
Animovaný
1. miesto: Na svoj obraz - Zuzana Balážová, Košice
2. miesto: By the way - Marián Vredík, Žihľava
3. miesto: Vo svete kníh - Petra Koštová, Žiar nad Hronom
Kategória C, autori do 25 rokov
Hraný
1. miesto: Bordel advoccat - Mgr. Ivor Bauer, Bc. Lukáš Pazera, Spišská Nová Ves
3. miesto: Nevšedné klišé - Dominika Šišková, Trnava
Čestné uznanie: Femme fatale - Oto Haffner, Hlohovec
Kategória C, autori do 25 rokov
Dokument
Čestné uznanie: Bakuľkár - Alexandra Borzy, Rožňava
Čestné uznanie: Kresba - Michal Gedeon, Košice
Kategória C, autori do 25 rokov
Videoklip
1. miesto: Goodbye guns – Broken - Magdaléna Brozová, Medvedzie
2. miesto: Tango - Ivan Hrušovský, Galanta
Kategória D, autori nad 25 rokov
Reportáž
1. miesto: Veľká malá - Emil Chlebničan, Kriváň
2. miesto: Bol som v Reykjavíku - Róbert Tóth, Veľký Krtíš
3. miesto: Kráľovná Engadinu - M. Ohurniak, J. Tášiková, Iľanovo, Jalovec, Nicolausfilm
3. miesto: Kamčatka - Peter Uhrín, Martin
Čestné uznanie: Ikaros - Bc. Miroslav Hráček, Komárno
Kategória D, autori nad 25 rokov
Experiment
1. miesto: Za hmlou - Ing. Zuzana Foltýnová, Bratislava
2. miesto: Koncert pre tiene rozpadnutých stien - Andrej Danóczi, Trenčín
Čestné uznanie: (Zo)buď (sa) nad vecou - Tomáš Telepák a Viliam Ondo, Prešov
Kategória D, autori nad 25 rokov
Videoklip
1. miesto: H.I.N.T. (He is not here) - Braňo Gilan, Vanda Mesiariková, Prievidza
2. miesto: Upokoj sa v zlobe - Tomáš Telepák, Prešov
3. miesto: Susedovie kury – Rohypnol - Miroslav Ciglian, Bobrovec, Nicolausfilm
Čestné uznanie: Summer beach party s Egom v Liptove - Ľ. Trizna, L. Mikuláš, Nicolausfilm
Kategória D, autori nad 25 rokov
Minútový
1. miesto: Fén - Ján Kuska, Ľuboš Trizna, Liptovský Mikuláš, Nicolausfilm
Čestné uznanie: Priority - Ján Kuska, Jaroslav Chomo, Liptovský Mikuláš, Nicolausfilm
Čestné uznanie: Máte čas? - Michal Koliba, Martin
Kategória D, autori nad 25 rokov
Hraný
1. miesto: Miesto odpočinku - Peter Čermák, Pezinok
Čestné uznanie: Nevysloveno - I. Petrík, T. Teplice SR, L. Kaláček, Vyškov ČR
Kategória D, autori nad 25 rokov
Dokument
1. miesto: Zo života života - Ľubor Patsch, Art Štúdio, Liptovský Hrádok
2. miesto: Neznáma maliarka - Ing. Pavol Kocan, PhD. Sečovská Polianka
2. miesto: Svetoznáme výšivky z Cífera - Peter Pčolka, Trnava
3. miesto: Likava v čase 2 - Michal Daubner, Ružomberok, Nicolausfilm
Čestné uznanie: Na salaši Pastierska - Miroslav Ciglian, Bobrovec, Nicolausfilm
Cena diváka:
Zo života života - Ľubor Patsch, Art Štúdio, Liptovský Hrádok
Cena riaditeľky Malokarpatského osvetového strediska v Modre
Zo života života - Ľubor Patsch, Art Štúdio, Liptovský Hrádok
Cena dekana Filmovej a televíznej fakulty VŠMU
Different - Dominik György, Veľký Krtíš
Hlavná cena Cineama 2013
Norik Muránsky - Peter Poboček, Revúca
Originál výsledkovej listiny si môžte stiahnuť
tu