PROGRAM 51. ROČNÍKU BRNĚNSKÉ ŠESTNÁCTKY
Středa 13. 10. 2010
Sál B. Bakaly, Žerotínovo nám. - Bílý dům
13.00 zahájení B16
13.30 – 15.00 I. soutěžní blok
15.30 – 17.00 II. soutěžní blok
17.30 – 19.30 III. soutěžní blok
20:00 Humor v krátkém filmu, mimosoutěžní projekce
Kino Art, Cihlářská
Kolekce spřátelených festivalů
16.00 Kolekce festivalu BUSHO, Budapešť, Maďarsko
18.00 Setkání International Filmworkshop Balatonalmádi 2009, Maďarsko, Workshop Brno, Lávka Brno, Amfi Bolešín aj.
Čtvrtek 14. 10. 2010
Sál B. Bakaly, Žerotínovo nám. - Bílý dům
09.00 – 10.00 projekce mimosoutěžních filmů
10.00 – 12.00 IV. soutěžní blok
13.30 – 15.00 V. soutěžní blok
15.30 – 17.00 VI. soutěžní blok
17.30 – 19.30 VII. soutěžní blok
20.00 – 21.00 Diskuse s autory soutěžních filmů
20.00 – 22.00 Divný svět, mimosoutěžní projekce
Kino SCALA, Moravské náměstí
10.00 Škola krátkého filmu pro děti a mládež
Promítání filmů pro ZŠ II.stupeň a SŠ
Kino ART, Cihlářská – Malý sál
17.00 Klipárium DSLR – promítání a workshop
Stará radnice, Radnická 10
10.00 – 17.00 Workshop Filmové školy pro děti a mládež na téma Pixilace-animace
aneb sám sobě loutkou
Pátek 15.10. 2010
Sál B.Bakaly, Žerotínovo nám. - Bílý dům
09.00 – 09.30 projekce mimosoutěžních filmů
09.30 – 11.30 VIII. soutěžní blok
13.00 – 14.30 IX. soutěžní blok
15.00 – 16.30 X. soutěžní blok
17.00 – 18.30 XI soutěžní blok
18.30 – 20.00 Diskuse s autory soutěžních filmů
20.00 Horor a sci-fi baví i amatéry, mimosoutěžní projekce
Kino SCALA, Moravské náměstí
10.00 Škola krátkého filmu pro děti a mládež
Promítání filmů pro ZŠ II.stupeň a SŠ
Kino ART, Cihlářská – Malý sál
18.00 Retrospektiva B16
Stará radnice, Radnická 10
10.00 – 17.00 Workshop Filmové školy pro děti a mládež na téma Pixilace-animace
aneb sám sobě loutkou
Sobota 16. 10. 2010
Sál B. Bakaly, Žerotínovo nám. - Bílý dům
09.00 - 13.00 Veřejná projekce vybraných soutěžních a mimosoutěžních filmů
19.00 Slavnostní vyhlášení výsledků B 16 s udílením cen
Kino ART, Cihlářská
14.00 – 18.30 Pelmel z filmových škol
16:00 Chačipe (Miroslav Janek, ČR)
18:45 Sin Nombre (režie Cary Fukunaga, Mexiko/USA, 2009)
21:00 Člověk bez osudu (režie Lajos Koltai, Maďarsko/VB/Německo, 2005)
Kino SCALA, Moravské náměstí
9.00 Škola krátkého filmu pro děti a mládež
Soutěž dětské a mládežnické filmové tvorby
Neděle 17.10. 2010
Sál B. Bakaly, Žerotínovo nám. - Bílý dům
9.00 - 12.00 veřejná projekce oceněných soutěžních filmů
Kino ART, Cihlářská - Velký sál
16:00 Moon (režie Duncan Jones, Velká Británie, 2009)
18:45 Postel (režie Oskar Reif, ČR/Německo, 1997)
21.00 The Runaways (režie Floria Sigismondi, USA, 2010)
ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA
Soutěžní projekce - Competition screening
Středa – 13. 10. 2010
I. blok 13.30 – 15.00
Aprilis Suskhi - The April Chill – Dubnové ochlazení
Tornike Bziava/Georgia/A
2009/bw/15 min
Adelanto – Advancement - Pokrok
Hwidar Abdelatif/Spain/IP
2010/col/10:30 min
Sheep Can Graze Safely - Ovce se umí pást bezpečně
Néstor Sampieri/Mexico/S
2008/col/11 min
Putain Lapin – Děvka králík
Guerin Van de Vorst/Belgium/IP
2010/bw/10 min
Nora sa mi páči – I Like Nora
Aramisova/CR/S
2009/bw/12 min
The Love Hard Goodbye – Těžké loučení s láskou
David James Coe/U.K./A
2009/bw/10 min
Souterrain – Suterén
Erwin Haecker/Germany/IP
2010/col/11 min
Good Bye Doll – Nashle, panenko
Hugo Sanz/Spain/A
2010/col/15 min
II. blok 15.30 – 17.00
Průvodkyně – The Tour Guide
Asmara Beraki/CR/S
2009/col/19 min
The Fence – Ogrodzenie – Plot
Tomasz Matuszczak/Poland/IP
2009/col/21 min
Pokayoke
Mika Tervonen/Finland/S
2010/col/15 min
Lightning Strike – Úder blesku
Sönke Held/Germany/IP
4 min
An Ant – Mravenec
Kimmo Alakunnas/Finland/S
2010/col/24 min
Barvy zimy – The Colours of Winter
Vladimír Franče/CR/A
2010/col/7 min
III. blok 17.30 – 19.30
Munecas – Dolls – Panenky
Miguel Salgado/Mexico/S
2010/col/25 min
Highlights – Opěrné body
Martin Smékal/CR/S
2010/col/7:26 min
About Us - O nás
Piotr Sajkowski/Poland/IP
2009/col/17 min
Quan
Karzan Kader/Sweden (Vietnam)/S
2009/col/23 min
El orden de las cosas - Řád věcí
César y José Esteban Alenda/Spain/?
2010/col/19 min
Epilógus – Epilogue - Epilog
Balász Lóth/Hungary/S
2010/col/15 min
Die Operation - Operace
Christoph Kalkowski/Germany/IP
2010/col/15 min
Čtvrtek – 14. 10. 2010
IV. blok 10.00 – 12.00
La Chasse est ouverte – Hunting Season – Lovecká sezóna
Christian Bureau/Belgium/S
2010/col/6 min
The Counterpart - Protivník
Laszlo Nemes/Hungary/IP
2008/col/13:45 min
Guided Tour – Cesta s průvodcem
Behnjamin Freidenberg/Israel/S
2009/col/25 min
Anaavaranam – The Unveiling - Odhalení
Naraayanan Poomulli/India/S
2009/col/17:26 min
Atasco – Traffic Jam – Dopravní zácpa
Anna Peris Lluch/Spain/?
2009/col/13 min
Komedie plná smrti – Comedy Full of Death
Jan Haluza/CR/A
2009/col/35 min
Woman's Day – Den žen
Marek Dobeš/CR/IP
2008/col/1:00 min
Mixed Messages – Popletený význam
David Uloth/Canada/IP
2010/col/4:45 min
V. blok 13.30 – 15.00
Grobari -The Gravediggers - Hrobaři
Bartek Cierlica/Poland/S
2008/col/8:30 min
The Foal - Hříbě
Josh Tanner/Australia/IP
2010/col/10 min
Orfoz – Grouper
Recep Őzkan/Turkey/A
2010/col/20 min
Drahý otec – Expensive Father
Jan Těšitel/CR/S
2009/col/27 min
Jesusito de mi vida – Dear Child Jesus- Drahoušek Jesus
Jesús Pérez-Miranda/Spain/IP
2009/col/9 min
Pánico a una muerte ridícula - Panic to a Ridiculous Death – Strach z absurdní smrti
Rubin Stein/Spain/S-IP
2009/col/15 min
VI. blok 15.30 – 17.00
Deng – Voices - Hlasy
Filiz Işik Bulut/Turkey/IP
2009/col/20 min
Last Passengers – Poslední pasažéři
Ricardo Soto/Mexico/S
2010/col/20 min
Ticho – Silence
Jiří Diviš/CR/IP
2010/col/2:05 min
Echo
Magnus von Horn/Poland/S
2009/col/15 min
Der Letzte Eremit – The Last Hermit – Poslední poustevník
Juliane Blothner/Germany/S
2009/col/23 min
Exlibris
Maria Trénor/Spain/IP
2010/col/14 min
VII. blok 17.30 – 19.30
Andělé na kolejích – Angels on the Tracks
Ondřej Hejna/CR/A
2010/col/54 min
Real
Rafał Samusik/Poland/IP
2009/col/22 min
Hotel 66
Anthony Chen/Singapore-U.K./S
2010/col/15 min
Que divertido – This Is Fun – To je směšné
Natalia Mateo/Spain/IP
2010/col/10:24 min
Tras los visillos – Behind the Curtians – Za záclonou
Gregorio Muro, Raúl López/Spain/IP
2008/col/16 min
Pátek - 15. 10. 2010
VIII. blok 9.30 – 11.30
Extinción II : La cuadratura de los círculos – Vyhasnutí: Kvadratura kruhu
Fernando Usón/Spain/A
2010/col/11 min
Kukadla na mrazu – The Peepers and Jack Frost
Michal Griga/CR/A
2010/col/12:25 min
My Poor Head - Moja biedna głowa – Moje ubohá hlava
Adrian Panek/Poland/IP
2009/col/21 min
El cortejo – The Cortége – Námluvy
Marina Seresesky/Spain/IP
2010/col/14 min
In the Name of Love – Ve jménu lásky
Lai Ming Yan/Hong Kong –China/S
2010/col/16:24 min
Rosob - Sediment
Yasaman Sharif Manesh/Iran/IP
2009/bw/10 min
Le feu – Fire - Oheň
Gilles Venet/Belgium/S
2010/bw/6 min
IX. blok 13 – 14.30
Bedel – The Remorse – Lítost
Nail Pelivan/Turkey/A
2010/col/15 min
:45
Yiannis Bournazos/Greece/IP
2010/col/8:35 min
Carta de Francia – Letter from Francia – Dopis z Francie
Diego López Cotillo/Spain/IP
2009/col/17 min
Diagnosis – Diagnóza
Myroslav Slaboshpytskiy/Ukraine/IP
2009/col/15 min
Rosa
Mónica Lairana/Argentina/A
2010/col/10:35 min
Saze – Soot
Vojtěch Hrubý/CR/A
2010/col/5 min
La Autoridad – The Authority – Autorita
Xavi Sala/Spain/IP
2010/col/10 min
Duelo en torno a una piruleta – Duel Around a Lolipop – Souboj o lízátko
Vicente Navarro Abad/Spain/IP
2009/col/6:26 min
X. blok 15.00 – 16.30
5 recuerdos – 5 Memories – 5 vzpomínek
Oriana Alcaine, Alejandra Márquez/Spain/IP
2009/col/12 min
Marea Alta – High Tide – Příliv
Barbara Ochoa/Mexico/S
2010/bw/16 min
Levedad – Lightness - Lehkost
Lucia del Rio/Spain/A
2010/col/15:20 min
Hranice – The Border
Gyorgy Kristóf/CR/S
2009/bw/4:59 min
Regeneración – Regeneration – Regenerace
Rubén Prieto/Spain/IP
2010/bw/10:30 min
Clint
Philipp Scholz/Germany/IP
2008/col/4:06 min
Jour 0 – Den 0
Vincent Diderot/France/IP
2010/bw/14 min
Border – Hranice
Sattar Chamani Gol/Iran/IP
2009/col/10 min
XI. blok 17.30 – 18.45
Väkivaltaa jakuvaamataitoa – Violence and Arts – Násilí a umění
Terjo Aaaltonen/Finland/S
2009/col/14 min
In the Cooler – V lednici
Jacob Potashnik/Canada/IP
2009/col/7:37 min
Mi otra mitad – My Other Half – Moje druhá polovina
Beatriz Sanchis/Spain/?
2009/col/18 min
Berf – Snow – Sníh
Erol Mintaş/Turkey/IP
2010/col/20 min
Fábrica de muñecas – Dolls Factory – Továrna na panenky
Ainhoa Menéndez/Spain/?
2010/col/11 min
Mimosoutěžní projekce (mimo žánr)
Čtvrtek – 9.00 – 10.00
Sang-e-sabur – The Patient Stone – Trpělivý kámen
Amir Masoud Hosaini/Iran/IP
2009/bw/12 min
One Day Full of Pain – Den plný bolesti
Sattar Chamani Gol/Iran/IP
2009/col/20 min
Peal - Zvonek
Amin Taghipour/Iran/A
2010/bw/4:47 min
Shuai Jun's Childhood – Dětství Shuai Juna
Xingzheng Jin/Germany-China/S
2010/col/14:01 min
Kdybych – If Only
Jiří Kotas/CR/A
2008/bw/3:15 min
Pátek – Friday 9.00 – 9.30
Asämara
Jon Garaño, Raúl López/Spain/IP
2008/col/9 min
Berbaoc
Taller de Animación de Arteleku
Vuk Jevremovic, Xabier Erkizia/Spain/IP
2008/col/5 min
La presa – The Dam – Přehrada
Jorge Rivero/Spain/IP
2009/col/16 min
Pátek – Friday 18:30 – 19.00
Ahate pasa – Duck Crossing – Kachní křižovatka
Koldo Almandoz /Spain/IP
2009/col/12 min
(le)Laboratoire
Vojtěch Dvořák/CR/A
2010/col/9:10 min |