blank
FILMY
" ( - . 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C Č D Ď E F G H Ch I Í J K L Ľ M N O Ó P Q R Ř S Ś Š T Ť U Ú V W X Y Z Ž
Všechny filmy

Komentáře

ke článku: Postupové přehlídky Českých vizí mají vítěze
ze dne 21.05.2020, autor článku: MgA. Jiří Forejt

Komentář ze dne: 31.05.2020 16:55:07     Reagovat
Autor: [Josef Strubl] - Josef Strubl (josef.strubl@seznam.cz)
Titulek: Připomínky k virtuální soutěži
Vyjadřuji velký obdiv „ajťákům“, kteří připravili v rámci Filmdatu virtuální soutěž a hodnocení poroty, děkuji i panu Šikovi. za podrobně zpracované Informace pro porotce ČV 2020. Vše fungovalo prfektně.
Nenašel jsem však popisovanou možnost "...zhodnotit i soutěž jako takovou a do komentáře pod seznamem filmů zanést své pocity z akce, chválit či hanět pořadatele, případně poskytnout návrhy na vylepšení." - proto to píšu sem.

Když nám byl odepřen osobní kontakt, mohl být více nahrazen virtuálním - vedle komentářů pro ostatní porotce a interních poznámek by bylo možná užitečné přidat ještě komentáře porotce pro autory - tedy viditelné autorům, případně z toho může vzniknout i vzájemná komunikace. Jasně, že jsou ještě veřejné komentáře k filmům a případně jde využít i tyto.

Pro jednání Kroměřížské poroty jsme využili virtuální místnost zřízenou Taubingrovýma pro setkávání účastníků Amfi, ale možností je více a v době koronakrize jsem přišel do styku se třemi různými platformami. Asi by nebyl problém připravit taková virtuální místa pro videokonference jednotlivých porot. Ale snad to v budoucnu už nebude potřeba.

Problém byl s přehráním jednoho filmu uloženého ve formátu Flash, musel jsem vynaložit velké úsilí, abych počítač přiměl přehrávání neblokovat. Tento formát by se měl asi raději před zveřejněním konvertovat na jiný.

Setrvalým problémem je zařazování filmů do kategorií - o tom jsem psal do Videohobby už minule a předminule, v připravovaném článku to rozebírám opět. Je to na diskusi s hlavním pořadatelem, doufám, že k tomu budu mít příležitost.

S díky
Josef Strubl

Komentář ze dne: 04.06.2020 17:34:48     Reagovat
Autor: [sika] - Jaroslav Šika (sika@seznam.cz)
Titulek: Re: Připomínky k virtuální soutěži
Děkujeme za slova chvály i za konstruktivní kritiku. Některé zde položené dotazy jste mohl vznést již v průběhu soutěže, určitě bychom adekvátně a včas zareagovali. Komentáře k filmům i k soutěži (proklik je ve spodní části) v porotcovské sekci jsou neveřejné a jsou jen pro porotu a pořadatele. Veřejné kometáře je možné vložit k filmu i k soutěži v běžném řežimu. U filmů v porotcovské sekci kliknutím na název filmu se dostanete do filmu, kde je možné vložit veřejný kometář. U soutěže takový přímý proklik není (je možné se do ní dostat z bloku po levé straně), ale na základě vaší připomínky ho jistě zapracujeme. Otázka, jestli to ještě bude třeba. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den.

Komentář ze dne: 04.06.2020 17:41:15     Reagovat
Autor: [sika] - Jaroslav Šika (sika@seznam.cz)
Titulek: Re: Připomínky k virtuální soutěži
Ještě k filmům. Filmy, které porušovaly autorská práva natolik, že byly na YouTube zakázány, jsme promítali z uložiště FILMDATu, které je nastaveno na Flash kodek. Stačilo tedy jen nainstalovat příslušný kodek. Ale i to byl pro někoho nepřekonatelný problém, a v takovém případě jsme porotcům na vyžádání zaslali film přes úschovnu. Bohužel, ne vše se podařilo v informacích pro porotce postihnout. I tak jsem měl černé svědomí, že je to moc dlouhé a strach, že to nikdo nebude číst, což se mi i v několika případech potvrdilo.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank